Results by Event
Mixed 100 Meter Dash
========================================================================
Name Age Team Finals Wind H#
========================================================================
1 Anthony Wallace M27 Richmond, VA 10.7h NWI 1
2 Louis Merricks M42 Hampton, VA 11.0h NWI 1
3 Nicholas Vaughn M17 Vienna, VA 11.1h NWI 2
3 Maurice Brown M14 Bowie, MD 11.1h NWI 4
5 Adam Alderton M33 Arlington, VA 11.2h NWI 1
5 Adrian Vaughn M14 Vienna, VA 11.2h NWI 2
7 Jeff Gold M45 Odenton, MD 11.3h NWI 1
8 Dennis Berry M17 Reston, VA 11.4h NWI 2
8 Raymond Urrutia M17 Chantilly, VA 11.4h NWI 2
10 Max Joslyn M17 Unattached 11.6h NWI 2
11 Brandan Williams M18 Annandale, VA 11.7h NWI 3
12 Alex Doumbin M17 Annandale, VA 11.8h NWI 4
12 Anthony Giacomoni M22 Falls Church, VA 11.8h NWI 3
14 Jeffery Allen Jr. M16 Burke, VA 11.8h NWI 3
15 Eric Johnson M27 Baltimore, MD 11.9h NWI 1
16 Sam Asiamah M16 Silver Spring, MD 12.2h NWI 3
17 Anthony Tossanian M17 Rockville, MD 12.3h NWI 3
18 James McMichael M15 McLean, VA 12.4h NWI 4
19 By Henry M42 Laurel, MD 12.8h NWI 2
20 Matthew Brent M15 Bowie, MD 12.9h NWI 5
20 Alby Williams M67 Bethesda, MD 12.9h NWI 5
20 Colin Headen M13 Ft. Belvoir, VA 12.9h NWI 17
20 Jennifer McCoy W17 Kensington, MD 12.9h NWI 7
24 Zach Sykes M20 Springfield, VA 13.1h NWI 5
25 Alexis Mason W17 Unattached 13.2h NWI 9
26 Ale Martinez W14 Potomac, MD 13.3h NWI 8
26 Mike Carroll M45 Gaithersburg, MD 13.3h NWI 1
28 Lakin Ducker M39 Annapolis, MD 13.4h NWI 6
29 Matt Grizzard M40 Falls Church, VA 13.5h NWI 5
30 Derrick Clarke M44 Ashburn, VA 13.7h NWI 5
30 Kayla K Sharpe W11 Vienna, VA 13.7h NWI 15
32 Tiffany Martin W11 Clinton, MD 14.1h NWI 16
32 Demetrius Breece W15 Lorton, VA 14.1h NWI 8
34 Morgan Lataillack W12 Alexandria, VA 14.2h NWI 16
34 Girl Unknown W15 Unattached 14.2h NWI 7
34 Naba Lang W11 Jessup, MD 14.2h NWI 8
37 Melanie Letalik W16 Fairfax, VA 14.2h NWI 8
38 Jelani Rice M13 Syracuse, NY 14.3h NWI 17
39 Nathan Thatcher M14 Manassas, VA 14.4h NWI 17
40 Latoya Chase W14 VA, VA 14.9h NWI 16
41 Devery Travers W12 Cobra TC 15.0h NWI 16
42 Dajaya Ingram W9 Bowie, MD 15.4h NWI 13
42 Annmarie Irwin W15 Vienna, VA 15.4h NWI 9
44 J Veney W10 Unattached 15.6h NWI 13
44 Emma Price W11 Alexandria, VA 15.6h NWI 15
44 Bill Irwin M51 Vienna, VA 15.6h NWI 6
47 Olivia Price W10 Alexandria, VA 15.7h NWI 13
48 Karen Spruill W42 Mitchellville, MD 15.9h NWI 8
49 Mizan Gaillard W10 Bowie, MD 16.0h NWI 15
49 Megan Boyle W12 Alexandria, VA 16.0h NWI 16
49 Kelsey Spurio W12 Alexandria, VA 16.0h NWI 16
52 Michael Horan M62 Rockville, MD 16.2h NWI 5
53 Isaih Norman M8 Alexandria, VA 16.3h NWI 12
53 A Veney M9 Unattached 16.3h NWI 13
55 Hannah Smythe W10 Alexandria, VA 16.5h NWI 13
55 Hannah Carroll W12 Gaithersburg, MD 16.5h NWI 16
55 Reese Graves W9 Leesburg, VA 16.5h NWI 13
58 Emil Dharia M11 Centreville, VA 16.7h NWI 14
58 Kelsey Kiley W8 Centreville, VA 16.7h NWI 11
60 Jahmir Young M6 Upper Marlboro, MD 16.8h NWI 10
61 Matthew Thatcher M12 Manassas, VA 16.9h NWI 16
62 Michael Severance M10 Centreville, VA 17.0h NWI 14
62 Jamie Marshall M10 Fairfax, VA 17.0h NWI 14
64 Warren Smith M12 Centreville, VA 17.1h NWI 16
65 Meredith Caine W10 Alexandria, VA 17.2h NWI 13
66 Taylor Howcroft W11 Alexandria, VA 17.4h NWI 14
66 Eric Folkerts M9 Alexandria, VA 17.4h NWI 13
68 Myles Norman M9 Alexandria, VA 17.7h NWI 12
68 Joey Irwin M9 Vienna, VA 17.7h NWI 12
70 Gavin Kiley M6 Centerville Yout 17.8h NWI 10
70 Lisa Bostic W45 South Riding, VA 17.8h NWI 8
72 Maurice Johnson M6 Stafford, VA 18.0h NWI 10
73 Kevin Garster M9 Springfield, VA 18.4h NWI 13
74 Kennedy Graves W6 Leesburg, VA 18.8h NWI 9
74 Elyse Weilbrenner W7 Ottumwa, IA 18.8h NWI 11
76 Frida Cruz W12 Alexandria, VA 18.9h NWI 16
77 Cameron Spruill W9 Mitchellville, MD 19.3h NWI 13
78 Bryauna Kralik W8 Ft. Belvoir, VA 19.4h NWI 11
79 RJ Chandler M5 Bowie, MD 19.5h NWI 9
79 Audrey Hessler W9 Arlington, VA 19.5h NWI 13
81 Grace Asch W7 Alexandria, VA 19.6h NWI 11
82 Camryn Easley W8 Centreville, VA 19.8h NWI 13
82 Boy #2 Unknown M9 Unattached 19.8h NWI 12
84 Deon Colton-Bell M8 Alexandria, VA 19.9h NWI 12
85 Aubrey Cervarich W8 Centreville, VA 20.1h NWI 11
86 Grace Smallwood W7 Centreville, VA 20.6h NWI 11
87 Elijah Norman M6 Alexandria, VA 22.0h NWI 10
88 Ethan Suggs W7 Centreville, VA 23.1h NWI 12
89 Spencer Thatcher M5 Manassas, VA 25.2h NWI 10
90 Jabari Young M3 Upper Marlboro, VA 30.2h NWI 9
91 Emma Weilbrenner W4 Ottumwa, IA 30.3h NWI 9
Mixed 200 Meter Dash
========================================================================
Name Age Team Finals Wind H#
========================================================================
1 Adrian Vaughn M14 Vienna, VA 22.6h NWI 1
2 Maurizio Filippone M27 Fairfax, VA 24.0h NWI 1
3 Dennis Berry M17 Reston, VA 24.4h NWI 1
4 Omar Asams M17 Fairfax, VA 24.6h NWI 1
5 Max Joslyn M17 Unattached 24.7h NWI 1
6 Graham Brouder M18 Fairfax, VA 26.1h NWI 1
7 Lakin Ducker M39 Annapolis, MD 26.5h NWI 1
8 Ciarra Johnson W18 Ft. Belvoir, VA 28.1h NWI 1
9 Katie O'Brien W17 Fairfax, VA 28.2h NWI 1
9 Ashlyn Sinclair W18 Silver Spring, MD 28.2h NWI 1
11 Candanca McCray W16 Ft. Belvoir, VA 28.6h NWI 1
12 Morgan Lataillack W12 Alexandria, VA 30.0h NWI 3
12 Tiffany Martin W11 Clinton, MD 30.0h NWI 1
14 Jelani Rice M13 Syracuse, NY 31.3h NWI 3
15 Latoya Chase W14 VA, VA 31.8h NWI 3
16 J Veney W10 Unattached 32.9h NWI 3
17 Isaih Norman M8 Alexandria, VA 33.5h NWI 2
18 A Veney M9 Unattached 33.8h NWI 2
19 Devery Travers W12 Cobra TC 33.9h NWI 3
20 Emma Price W11 Alexandria, VA 34.2h NWI 3
21 Kelsey Kiley W8 Centreville, VA 34.4h NWI 2
22 Kelsey Spurio W12 Alexandria, VA 34.8h NWI 3
23 Olivia Price W10 Alexandria, VA 35.0h NWI 3
24 Johnny E Rogers M8 VYI 36.0h NWI 2
25 M Contee M11 Unattached 38.3h NWI 3
26 Gavin Kiley M6 Centerville Yout 38.7h NWI 2
27 Myles Norman M9 Alexandria, VA 39.3h NWI 2
28 Boy #2 Unknown M9 Unattached 42.8h NWI 2
29 Elijah Norman M6 Alexandria, VA 47.7h NWI 2
Mixed 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Nicholas Vaughn M17 Vienna, VA 49.9h 1
2 Brandan Williams M18 Annandale, VA 51.4h 1
3 Caeser Hodge M18 Ft. Belvoir, VA 52.1h 1
4 Reuben Russell M24 Hampton, VA 52.6h 1
5 Antuan Lecounte M15 Alexandria, VA 53.0h 1
6 Cordarius Franks M14 Ft Belvoir, VA 54.3h 2
7 Anthony Swindell M14 Ft. Belvoir, VA 54.8h 2
7 Eric Jackson M38 Washington, DC 54.8h 2
9 Steve Nearman* M47 Alexandria, VA 55.1h 2
10 Kennie L Edwards M41 Baltimore, MD 56.2h 2
11 Dominic Corcoran M16 Waterford, VA 56.9h 2
12 Kolin Demps M14 Ft. Belvoir, VA 57.8h 11
13 Shaquille Thomas M16 Ft. Belvoir, VA 58.2h 2
14 C'Andre Dabney M16 Ft.belvoir, MD 58.6h 1
15 Man Unknown M33 Unattached 59.1h 2
16 Bryan Plunkett M19 Annandale, VA 1:00.0h 3
17 Mark Baugh M47 Glenndale, MD 1:00.3h 3
18 By Henry M42 Laurel, MD 1:01.0h 2
19 Jevon Davis M15 Ft. Belvoir, VA 1:01.8h 11
20 Charity Haynes W16 Fairfax, VA 1:02.2h 3
20 Joan Hunter W43 Purcellville, VA 1:02.2h 3
22 Cameron Lewis M13 Springfield, VA 1:02.5h 11
23 Ashlyn Sinclair W18 Silver Spring, MD 1:02.8h 3
24 Brian Gates M17 Ft. Belvoir, VA 1:02.9h 2
25 Dane Rauschenberg M31 Arlington, VA 1:03.3h 3
26 Girl Unknown W15 Unattached 1:03.6h 3
27 Branden Barnett M12 Ft.belvoir, VA 1:04.2h 10
28 Paige Llyod W15 Ft. Belvoir, VA 1:04.4h 4
28 Mike Carroll M45 Gaithersburg, MD 1:04.4h 3
30 Brittany Jenkins W17 Ft. Belvoir, VA 1:04.5h 4
31 Khalil Brisoce M12 Ft. Belvoir, VA 1:05.1h 10
31 Ricky Morgan M11 Ft. Belvoir 1:05.1h 10
33 Anthony Palmer M11 Ft.belvoir, VA 1:05.4h 10
34 Colin Headen M13 Ft. Belvoir, VA 1:05.5h 11
35 Riley Mack W13 Alexandria, VA 1:06.1h 4
36 Victoria Gingras W14 Ashburn, VA 1:06.6h 4
36 Corey Dabney M12 Ft.belvoir, VA 1:06.6h 11
36 Candanca McCray W16 Ft. Belvoir, VA 1:06.6h 4
39 Kaleigh Winner W10 Alexandria, VA 1:06.8h 3
40 Alyssia Greene W16 Ft.belvoir, VA 1:06.9h 4
41 Douglas Bradshaw M11 Ft. Belvoir, VA 1:07.3h 10
42 Caleb Llyod M13 Ft. Belvoir, VA 1:07.4h 11
43 Charlie Ann Krebs W12 Ashburn, VA 1:07.6h 4
44 Tyler Koss M11 Alexandria, VA 1:08.3h 10
45 Naba Lang W11 Jessup, MD 1:08.9h 5
46 Tiffany Martin W11 Clinton, MD 1:09.2h 9
47 Tyreese Brown M18 Ft. Belvoir, VA 1:09.4h 2
48 Ciarra Johnson W18 Ft. Belvoir, VA 1:09.7h 4
49 Cassie Hartley W13 Ft. Belvoir, VA 1:10.5h 9
49 Ted Plunkett M18 Annandale, VA 1:10.5h 3
51 Chancey Wallace M9 Ft. Belvoir, VA 1:11.4h 7
52 Shemar Johnson M10 Ft. Belvoir, VA 1:11.5h 6
53 Joseph Dowets M13 Alexandria, VA 1:11.7h 11
54 Morgan Lataillack W12 Alexandria, VA 1:12.0h 9
55 Darius Wallace M12 Ft. Belvoir, VA 1:12.6h 10
56 Kaitlyn Christopher W15 Burke, VA 1:13.4h 4
57 Annmarie Irwin W15 Vienna, VA 1:13.6h 4
58 Jay Means M7 Ft. Belvoir, VA 1:13.9h 6
59 Adriana Ross W13 Ft. Belvoir, VA 1:14.8h 5
60 Deyonna Harris W9 Ft.belvoir, VA 1:15.1h 8
60 Bill Irwin M51 Vienna, VA 1:15.1h 3
62 Elizabeth Jones W30 Fairfax, VA 1:15.4h 5
63 Jasmine Davis W14 Ft. Belvoir, VA 1:15.6h 5
64 Kiana Seabrook W10 Ft. Belvoir, VA 1:15.8h 8
65 Megan Boyle W12 Alexandria, VA 1:15.9h 9
66 Mizan Gaillard W10 Bowie, MD 1:16.6h 8
66 Olivia Price W10 Alexandria, VA 1:16.6h 8
68 DeMarcus Edwards M12 Alexandria, VA 1:16.8h 10
69 Shannon Smythe W13 Alexandria, VA 1:16.9h 9
70 Brian Folkerts M47 Alexandria, VA 1:17.6h 3
71 Sophie Roberts W11 Ashburn, VA 1:18.6h 4
72 Stefan Koss M8 Alexandria, VA 1:19.8h 7
73 Malaya King W13 Ft. Belvoir, VA 1:20.0h 5
74 Maxine Bradshaw W8 Ft. Belvoir, VA 1:21.4h 7
75 Drew Mack W10 Alexandria, VA 1:22.4h 9
76 Steven Johnson M12 Ft. Belvoir, VA 1:23.3h 10
77 Johnny E Rogers M8 VYI 1:23.5h 7
78 Kia Taylor W10 Ft. Belvoir, VA 1:24.2h 8
79 Isaih Norman M8 Alexandria, VA 1:24.3h 6
80 Betty Blank W54 Falls Church, VA 1:25.0h 5
81 Joey Irwin M9 Vienna, VA 1:25.7h 7
81 Jencia Allen W10 Burke, VA 1:25.7h 8
83 Andrew McLenigan M12 Clifton, VA 1:26.2h 10
84 Gavin Kiley M6 Centerville Yout 1:26.6h 6
85 Jahmir Young M6 Upper Marlboro, MD 1:28.8h 5
86 Hannah Smythe W10 Alexandria, VA 1:30.0h 8
87 Dajaya Ingram W9 Bowie, MD 1:30.4h 7
88 Ashley Caldwell W10 Ft. Belvoir, VA 1:31.5h 8
88 Eric Folkerts M9 Alexandria, VA 1:31.5h 7
90 Joshua Breece M8 Ft. Belvoir, VA 1:32.0h 6
91 Myles Norman M9 Alexandria, VA 1:33.2h 6
92 Koby Briscoe M10 Ft. Belvoir, VA 1:34.4h 7
93 Dakota Kindred W7 Ft. Belvoir, VA 1:34.5h 6
94 Kevin Mannikko M12 Centreville, VA 1:35.4h 10
95 Desmond Edmondson M11 Ft Belvoir, VA 1:37.6h 10
96 Frida Cruz W12 Alexandria, VA 1:37.7h 9
97 Camaran Gaillard M9 Bowie, MD 1:39.2h 6
98 Taylor Howcroft W11 Alexandria, VA 1:39.3h 7
99 Malise Greene W7 Ft. Belvoir, VA 1:41.4h 7
100 Gabrielle Bradley W5 Ft. Belvoir, VA 1:41.7h 5
101 Lauren Mannikko W9 Centreville, VA 1:42.9h 8
102 Camryn Easley W8 Centreville, VA 1:43.0h 8
103 Grace Asch W7 Alexandria, VA 1:43.7h 6
104 Jay Jacob Wind* M57 Arlington, VA 1:44.4h 11
105 Ashley Wallace W5 Ft. Belvoir, VA 1:45.0h 5
106 Boy #2 Unknown M9 Unattached 1:47.1h 6
107 Bryauna Kralik W8 Ft. Belvoir, VA 1:48.2h 7
108 Deon Colton-Bell M8 Alexandria, VA 1:49.3h 6
109 Aubrey Cervarich W8 Centreville, VA 2:03.4h 7
Mixed 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Scott Plunkett M16 Annandale, VA 4:50.3h
2 Douglas Carl M31 Arlington, VA 4:51.1h
3 Bryan Plunkett M19 Annandale, VA 4:53.0h
4 Kyle Caudle M42 Annapolis, VA 4:53.5h
5 Alan Thatcher M44 Manassas, VA 4:56.3h
6 Jim Garster M40 Springfield, VA 4:59.6h
7 Dane Rauschenberg M31 Arlington, VA 5:10.8h
8 Terry McLaughlin M46 Spotslvania, VA 5:12.1h
9 Greg Ruhlis M48 Herndon, VA 5:13.6h
10 Male Unknown M30 Unattached 5:17.1h
11 Kurt Stegmeier M15 South Riding, VA 5:17.3h
12 Michael Ejigu M15 Annnandale, VA 5:18.2h
13 Naoko Ishibe W38 Washington, DC 5:18.7h
14 Stephen Parker M43 McLean, VA 5:19.2h
15 Ashlyn Sinclair W18 Silver Spring, MD 5:25.9h
16 Joshua Seidman M38 Bethesda, MD 5:26.2h
17 Matt Panzica M12 Ashburn, VA 5:32.7h
18 Clifford Tell M43 Harpers Ferry, VA 5:44.1h
19 Randy Schnepf M53 Mclean, VA 5:47.1h
20 Nathan Thatcher M14 Manassas, VA 5:50.5h
21 Charlie Ann Krebs W12 Ashburn, VA 5:54.3h
22 Jim Darr* M52 Falls Church, VA 5:57.8h
23 Annmarie Irwin W15 Vienna, VA 5:59.8h
24 Elizabeth Jones W30 Fairfax, VA 6:08.3h
25 Jim Noone M63 Falls Church, VA 6:10.2h
26 Betty Blank W54 Falls Church, VA 6:11.7h
27 Ted Plunkett M18 Annandale, VA 6:12.9h
28 Dan Masterson M62 Annapolis, VA 6:17.5h
29 Steve Forman M67 McLean, VA 6:17.8h
30 Shannon Smythe W13 Alexandria, VA 6:24.0h
31 Joe Monfort M10 Haymarket, VA 6:27.2h
32 Jay Jacob Wind* M57 Arlington, VA 6:32.0h
33 Matt Grizzard M40 Falls Church, VA 6:37.4h
34 Joseph Dowets M13 Alexandria, VA 6:41.1h
35 Andrew McLenigan M12 Clifton, VA 6:41.3h
36 Jennifer Lazio* W38 Alexandria, VA 6:45.4h
37 Michael Severance M10 Centreville, VA 6:49.7h
38 Bill Irwin M51 Vienna, VA 6:50.7h
39 Rekha Schnepf W13 McLean, VA 7:06.1h
40 Alan Thatcher Jr. M16 Manassas, VA 7:07.2h
41 Matthew Thatcher M12 Manassas, VA 7:10.0h
42 Alex Gray M14 Centreville, VA 7:16.4h
43 Shirley Sameshima W40 McLean, VA 7:47.7h
43 Camaran Gaillard M9 Bowie, MD 7:47.7h
45 Kevin Mannikko M12 Centreville, VA 8:22.6h
46 Lauren Mannikko W9 Centreville, VA 9:02.2h
Mixed 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Alisa Harvey W41 Manassas, VA 2:10.7h
2 Taylor Moore W15 Burke, VA 2:12.8h
3 Blaire Johnson M15 Vienna, VA 2:14.5h
4 Stuart Pineo M45 Columbia, MD 2:18.2h
5 Dominic Corcoran M16 Waterford, VA 2:19.4h
6 Craig Greene M42 Manassas, VA 2:19.9h
7 Charmaine Roberts* W40 Beltsville, MD 2:24.2h
8 Raleigh Barmer M17 Washington, DC 2:25.4h
9 Mark Baugh M47 Glenndale, MD 2:25.7h
10 Halsey Sinclair W18 Silver Spring, MD 2:28.2h
11 Ashlyn Sinclair W18 Silver Spring, MD 2:28.7h
12 Latoya Chase W14 VA, VA 2:30.7h
13 Leah Heist W18 Columbia, MD 2:38.8h
14 Charlie Ann Krebs W12 Ashburn, VA 2:44.7h
15 Victoria Gingras W14 Ashburn, VA 2:46.0h
16 Jay Jacob Wind* M57 Arlington, VA 3:08.8h
17 Amy Krebs W17 Ashburn, VA 3:16.6h
Mixed 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Ted Poulos* M45 McLean, VA 10:08.1h
2 James S. Anderson M47 Annapolis, MD 10:15.6h
3 Terry McLaughlin M46 Spotslvania, VA 10:17.2h
4 David Warren M27 Silver Spring, MD 10:48.7h
5 Halsey Sinclair W18 Silver Spring, MD 10:59.3h
6 Betty Blank W54 Falls Church, VA 12:24.4h
7 Annmarie Irwin W15 Vienna, VA 12:34.0h
8 Jay Jacob Wind* M57 Arlington, VA 12:51.5h
9 Elizabeth Jones W30 Fairfax, VA 12:52.1h
10 Steve Forman M67 McLean, VA 13:09.2h
11 Shirley Sameshima W40 McLean, VA 15:50.7h
Mixed 1 Mile Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 John Gersh* M59 Columbia, MD 9:43.7h
2 Sheldon Contract* M68 N. Bethesda, MD 10:00.0h
3 Cathy Van Brocklin* W60 Gaithersburg, MD 10:06.9h
4 Lana Kane W67 Conestoga, PA 11:46.1h
Mixed 3000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Cathy Van Brocklin* W60 Gaithersburg, MD 19:03.1h
2 Michael Schwed M66 Silver Spring, MD 19:11.0h
3 Sheldon Contract* M68 N. Bethesda, MD 19:32.2h
4 Carl Kane M67 Conestoga, MD 19:43.7h
5 John Morrison M58 Essex, MD 20:10.1h
6 Lois Dicker* W67 Silver Spring, MD 20:23.9h
Mixed 80 Meter Hurdles
=====================================================================
Name Age Team Finals Wind
=====================================================================
1 Bob Paulen* M70 Silver Spring, MD 14.4h NWI
Mixed 100 Meter Hurdles
========================================================================
Name Age Team Finals Wind H#
========================================================================
1 Asia Oldham W19 Ft. Belvoir, VA 15.2h NWI 1
2 Jennifer McCoy W17 Kensington, MD 17.5h NWI 1
3 Devery Travers W12 Cobra TC 19.8h NWI 2
4 Tamika Abraham W33 Bowie, MD 20.8h NWI 2
5 Jay Stiles W15 Gainesville, VA 21.2h NWI 2
6 Meredith Caine W10 Alexandria, VA 23.0h NWI 1
7 Emma Price W11 Alexandria, VA 24.1h NWI 1
Mixed 110 Meter Hurdles
=====================================================================
Name Age Team Finals Wind
=====================================================================
1 Vincent Brown M15 Reston, VA 15.1h NWI
2 Max Joslyn M17 Unattached 17.0h NWI
3 Sam Asiamah M16 Silver Spring, MD 17.9h NWI
4 Jeffery Allen Jr. M16 Burke, VA 18.2h NWI
5 Adam Alderton M33 Arlington, VA 20.2h NWI
Mixed Long Hurdles 300M
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 Jay Stiles W15 Gainesville, VA 51.1h
2 Bob Paulen* M70 Silver Spring, MD 54.2h
2 Ayana Ames W15 Gainesville, VA 54.2h
4 Deja Davis W17 Gainesville, VA 54.7h
Mixed Long Hurdles 400M
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Brian Gates M17 Ft. Belvoir, VA 1:00.9h 1
2 Anthony Giacomoni M22 Falls Church, VA 1:02.8h 1
3 Andre Simmons M15 Lorton, VA 1:03.1h 1
4 Daniel Ejigu M17 Annnandale, VA 1:04.8h 1
5 Alex Doumbin M17 Annandale, VA 1:05.0h 1
6 Reginald K Thornton* M41 Forestville, MD 1:09.5h 2
7 Kurt Zimmer M17 McLean, VA 1:09.9h 2
8 Zach Sykes M20 Springfield, VA 1:12.40 1
Mixed High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Lawrence Givens M37 Randallstown, MD 1.93m 6-04.00
1 Vaclav Malek M24 Arlington, VA 1.93m 6-04.00
3 Omar Asams M17 Fairfax, VA 1.73m 5-08.00
3 James Barr* M39 Arlington, VA 1.73m 5-08.00
5 April Sinkler W17 Stafford, VA 1.68m 5-06.00
6 Vincent Brown M15 Reston, VA 1.63m 5-04.25
6 Shaquille Thomas M16 Ft. Belvoir, VA 1.63m 5-04.25
8 Keith Mathis* M54 Reisterstown, MD 1.53m 5-00.25
8 John Casale M48 Loudoun, VA 1.53m 5-00.25
8 Kurt Zimmer M17 McLean, VA 1.53m 5-00.25
8 Keenan Chilton M14 Centreville, VA 1.53m 5-00.25
12 Edwin Martinez M26 Haymarket, VA 1.38m 4-06.25
12 Ale Martinez W14 Potomac, MD 1.38m 4-06.25
14 Bob Paulen* M70 Silver Spring, MD 1.28m 4-02.25
15 Liz P Ale W13 Vienna, VA 1.23m 4-00.50
16 Kevin Mannikko M12 Centreville, VA 1.18m 3-10.50
-- Jeffery Allen Jr. M16 Burke, VA NH
-- Cameron Lewis M13 Springfield, VA NH
-- Ted Lewis M46 Bethesda, MD NH
Mixed Pole Vault
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 John Finney M39 Leesburg, VA 14-00.00 4.26m
2 John Casale M48 Loudoun, VA 12-00.00 3.65m
3 Austin Orchard M16 Alexandria, VA 12-00.00 3.65m
4 Graham Brouder M18 Fairfax, VA 11-06.00 3.50m
5 Gustavo Osorio M16 Unattached 10-00.00 3.04m
6 John Baker M17 McLean, VA 10-00.00 3.04m
7 Stephanie Lacasse W17 Fairfax Station, VA 8-00.00 2.43m
8 Rebecca Shoemaker W16 Burke, VA 7-06.00 2.28m
9 Maggie Dunne W16 Burke, VA 7-00.00 2.13m
-- Elizabeth Terrell W17 Burke, VA NH
-- Shaughn Shields M16 Woodbridge, VA NH
Mixed Long Jump youth
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
1 Anthony Wallace M27 Richmond, VA 21-10.00 NWI 6.65m
2 Max Joslyn M17 Unattached 19-11.00 NWI 6.07m
3 Dennis Berry M17 Reston, VA 19-07.50 NWI 5.98m
4 Adrian Vaughn M14 Vienna, VA 19-00.00 NWI 5.79m
5 Daniel Ejigu M17 Annnandale, VA 18-10.50 NWI 5.75m
6 Tyreese Brown M18 Ft. Belvoir, VA 17-03.50 NWI 5.27m
7 Alex Doumbin M17 Annandale, VA 17-03.00 NWI 5.25m
8 Keith Mathis* M54 Reisterstown, MD 15-10.00 NWI 4.82m
9 John Casale M48 Loudoun, VA 15-08.00 NWI 4.77m
10 Kevin Davies M17 McLean, VA 15-05.00 NWI 4.69m
11 Peyton Alston W16 Manassas, VA 15-02.00 NWI 4.62m
12 Brinn Goldman M17 Falls Church, VA 14-07.50 NWI 4.45m
13 Ciarra Johnson W18 Ft. Belvoir, VA 14-03.25 NWI 4.34m
14 Bob Paulen* M70 Silver Spring, MD 13-02.00 NWI 4.01m
15 Kayla K Sharpe W11 Vienna, VA 12-11.00 NWI 3.93m
15 Zach Sykes M20 Springfield, VA 12-11.00 NWI 3.93m
17 Devery Travers W12 Cobra TC 11-03.00 NWI 3.42m
18 Kennedy Graves W6 Leesburg, VA 11-00.50 NWI 3.36m
19 J Veney W10 Unattached 10-01.75 NWI 3.09m
20 M Contee M11 Unattached 8-06.00 NWI 2.59m
21 Joshua Breece M8 Ft. Belvoir, VA 8-04.00 NWI 2.54m
22 Audrey Hessler W9 Arlington, VA 7-08.00 NWI 2.33m
23 A Veney M9 Unattached 5-08.00 NWI 1.72m
24 Reese Graves W9 Leesburg, VA 5-07.00 NWI 1.70m
-- Okoineme Giwa-Agbomeirel W28 Woodbridge, VA FOUL NWI
Mixed Triple Jump
===============================================================================
Name Age Team Finals Wind
===============================================================================
1 Omar Asams M17 Fairfax, VA 41-08.00 NWI 12.70m
2 Max Joslyn M17 Unattached 41-01.00 NWI 12.52m
3 Tyreese Brown M18 Ft. Belvoir, VA 39-03.00 NWI 11.96m
4 Dennis Berry M17 Reston, VA 37-09.00 NWI 11.50m
5 Graham Brouder M18 Fairfax, VA 35-03.50 NWI 10.75m
6 Nathan Crawley M14 VA, VA 34-00.00 NWI 10.36m
7 John Casale M48 Loudoun, VA 32-09.00 NWI 9.98m
8 Ciarra Johnson W18 Ft. Belvoir, VA 32-02.00 NWI 9.80m
9 Keith Mathis* M54 Reisterstown, MD 31-11.00 NWI 9.72m
Mixed Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Bernard Butler M17 Alexandria, VA 13.75m 45-01.50
2 James Barr* M39 Arlington, VA 12.99m 42-07.50
3 Kevin McGinnis M47 South Riding, VA 12.96m 42-06.25
4 Jeremy Burnham M21 Burke, VA 12.38m 40-07.50
5 Jason Wellington M18 Ft. Belvoir, VA 12.22m 40-01.25
6 Joe Johns M50 Darnestown, MD 12.11m 39-08.75
7 Frank Cancino M48 Hopewell, VA 10.32m 33-10.25
8 Anthony Dziepak M42 Vienna, VA 10.20m 33-05.75
9 Charles James M51 Herndon, VA 9.95m 32-07.75
10 Liz P Ale W13 Vienna, VA 9.33m 30-07.50
11 Adam Alderton M33 Arlington, VA 9.26m 30-04.75
12 Latoya Chase W14 VA, VA 7.92m 26-00.00
13 Anthony Giacomoni M22 Falls Church, VA 7.69m 25-02.75
14 Keenan Chilton M14 Centreville, VA 7.58m 24-10.50
15 Philip Chuang M21 Falls Church, VA 7.52m 24-08.25
15 Karen Spruill W42 Mitchellville, MD 7.52m 24-08.25
17 Alexis Mason W17 Unattached 7.03m 23-00.75
18 Zachary Stevens M13 Leesburg, VA 6.40m 21-00.00
19 Cameron Spruill W9 Mitchellville, MD 4.55m 14-11.25
20 Sharon Good* W74 Silver Spring, MD 4.03m 13-02.75
Mixed Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Steven Sarigiannis M30 Annapolis, MD 47.39m 155-06
2 Jeremy Burnham M21 Burke, VA 40.41m 132-07
3 Beau Fay M24 Alexandria, VA 40.21m 131-11
4 Joe Johns M50 Darnestown, MD 39.87m 130-10
5 Shaquille Thomas M16 Ft. Belvoir, VA 36.94m 121-02
6 Jason Wellington M18 Ft. Belvoir, VA 34.91m 114-06
7 Anthony Dziepak M42 Vienna, VA 34.88m 114-05
8 Frank Cancino M48 Hopewell, VA 34.82m 114-03
9 Bernard Butler M17 Alexandria, VA 34.70m 113-10
10 Adam Alderton M33 Arlington, VA 30.04m 98-07
11 Kevin McGinnis M47 South Riding, VA 28.90m 94-10
12 John Casale M48 Loudoun, VA 28.21m 92-07
13 Zachary Stevens M13 Leesburg, VA 25.44m 83-05
14 Nick Stevens M62 Bethesda, MD 22.73m 74-07
15 Alexis Mason W17 Unattached 22.35m 73-04
16 Kelsey* Sullivan W14 Warrenton, VA 20.89m 68-06
17 Philip Chuang M21 Falls Church, VA 20.05m 65-09
18 Keenan Chilton M14 Centreville, VA 19.28m 63-03
19 DeMarcus Edwards M12 Alexandria, VA 18.17m 59-07
20 Sharon Good* W74 Silver Spring, MD 8.75m 28-08
-- James Barr* M39 Arlington, VA FOUL
Mixed Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Beau Fay M24 Alexandria, VA 52.44m 172-00
2 Steven Sarigiannis M30 Annapolis, MD 48.00m 157-06
3 Anthony Dziepak M42 Vienna, VA 44.36m 145-06
4 Peter Collins M14 Columbia, MD 33.32m 109-04
5 Asia Echard W17 MD, MD 28.84m 94-07
6 Sharon Good* W74 Silver Spring, MD 10.94m 35-11
Mixed Javelin Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 James Barr* M39 Arlington, VA 49.05m 160-11
2 Adam Alderton M33 Arlington, VA 47.80m 156-10
3 Russ White M63 Chevy Chase, MD 46.36m 152-01
4 Mark Baugh M47 Glenndale, MD 41.59m 136-05
5 Keith Mathis* M54 Reisterstown, MD 39.28m 128-10
6 Frank Cancino M48 Hopewell, VA 39.17m 128-06
7 John Casale M48 Loudoun, VA 36.03m 118-02
8 Peter Collins M14 Columbia, MD 32.34m 106-01
9 Max Joslyn M17 Unattached 31.55m 103-06
10 Jason Wellington M18 Ft. Belvoir, VA 30.55m 100-03
11 Keenan Chilton M14 Centreville, VA 26.83m 88-00
12 Anthony Dziepak M42 Vienna, VA 26.18m 85-11
13 Audrey Stiles W17 Gainesville, VA 25.68m 84-03
14 Karen Spruill W42 Mitchellville, MD 25.29m 83-00
15 Nick Stevens M62 Bethesda, MD 24.34m 79-10
16 Liz P Ale W13 Vienna, VA 20.52m 67-04
17 Lana Kane W67 Conestoga, PA 15.38m 50-05
18 Lauren Mannikko W9 Centreville, VA 10.79m 35-05
19 Sharon Good* W74 Silver Spring, MD 8.16m 26-09
Mixed Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 Sharon Good* W74 Silver Spring, MD 5.17m 16-11.50
|
|